Bezpečnostní informace
Nebezpečí oslepnutí!
- Nikdy nepoužívejte tento přístroj k přímému pohledu do slunce nebo do jeho bezprostřední blízkosti. Hrozí nebezpečí OSLEPNUTÍ!
- Pokud zařízení je vybaveno laserovým paprskem (funkce dálkoměr) nedívejte se do něk Ani s ním nesměřujte na jiné osoby. I krátký pohled do laserového paprsku může způsobit vážné poškození očí nebo dokonce úplnou slepotu.
Nebezpečí udušení!
V případě nesprávného použití tohoto zařízení hrozí nebezpečí udušení, zejména u dětí. Proto na .přečtěte si prosím níže uvedené bezpečnostní pokyny:
- Udržujte obalový materiál, jako jsou plastové sáčky a gumičky, mimo dosah dětí, protože tyto materiály mohou způsobit udušení.představují nebezpečí udušení!
- Tento výrobek obsahuje malé části, které by děti mohly spolknout. Hrozí nebezpečí udušení!
Nebezpečí požáru!
V případě jakéhokoli nesprávného použití tohoto zařízení hrozí nebezpečí požáru. Proto si přečtěte níže uvedené bezpečnostní pokyny, abyste zabránili vzniku požáru:
-
Přístroj, zejména čočky, neumisťujte na přímé sluneční světlo. Koncentrace světla by mohlazpůsobit požár.
Nebezpečí poškození majetku v důsledku příliš vysokých teplot!
Nevystavujte zařízení vysokým teplotám! Nenechávejte dalekohled v autě za horkého počasí ani jej neumisťujte do blízkosti topení.
Hrozí nebezpečí poškození majetku!
V případě jakéhokoli nesprávného použití tohoto přístroje a/nebo jeho příslušenství hrozí nebezpečí poškození majetku. Přístroj proto používejte pouze v souladu s níže uvedenými bezpečnostními pokyny.
Zařízení nerozebírejte. V případě závady se obraťte na servisní středisko v místě vašeho bydliště, zemi .
- Chraňte zařízení před silnými nárazy!
- Nevystavujte součásti delší dobu přímému slunečnímu záření.
- Nevystavujte zařízení vyšším teplotám a chraňte jej před vodou a vysokou vlhkostí (s výjimkou vodotěsných zařízení)
- Dbejte prosím na soukromí ostatních lidí.Nepoužívejte toto zařízení například k nahlížení do bytů!
Obalové materiály správně zlikvidujte podle jejich typu, například papír nebo lepenka.Informace o správné likvidaci získáte od místní služby pro likvidaci odpadu nebo od úřadu pro ochranu životního prostředí.Při likvidaci přístroje berte v úvahu platné právní předpisy! Další informace o správné likvidaci získáte od místního servisu pro likvidaci odpadů nebo od úřadu pro ochranu životního prostřed
Informace o odpadech pokud přístroj obsahuje baterie:
Nevyhazujte elektrické zařízení společně s domovním odpadem!
V souladu s evropskou směrnicí 2002/96/ES o odpadních elektrických a elektronických zařízeních (OEEZ) a její implementací v souladu s vnitrostátními právními předpisy musí být elektrická zařízení, která dosáhla konce své životnosti, shromažďována odděleně a odevzdána do ekologicky kompatibilního recyklačního zařízení.
Věnujte prosím pozornost tomu, abyste použité elektrické zařízení zlikvidovali v souladu se zákonem - na místním sběrném místě nebo na maloobchodním trhu.
Vybité baterie a poškozené dobíjecí baterie je nutné odevzdat na speciálních sběrných místech baterií. Informace o likvidaci zařízení nebo baterií získáte u místního likvidátora nebo na místním úřadě. V souladu s předpisy týkajícími se baterií a akumulátorů je jejich likvidace v běžném domovním odpadu výslovně zakázána. Věnujte prosím pozornost tomu, abyste použité baterie likvidovali v souladu se zákonem - na místním sběrném místě nebo na maloobchodním trhu.
Baterie, které obsahují toxiny, jsou označeny značkou a chemickým symbolem.
„Cd“ = kadmium, ‚Hg‘ = rtuť, ‚Pb‘ = olovo.