Školní mikroskop Student III 40-1280x (přenos do PC, bez kufru, mikro a makro posuv)

Akce

Kvalitní školní mikroskop umožňující sledovat objekty na monitoru PC, možnost pořízení fotografií nebo videa pozorovaného vzorku. Provoz na baterie nebo z el.sítě.

4 372  bez DPH
5 290  s DPH
Kusů:
 • Dostupnost: Skladem
 • Kód zboží:2113100X
 • Výrobce/Zn.:Sagit. Optical
 • Odpovědnost za vady:24 měsíců

Student III 40-1280 je kvalitní monokulární mikroskop dodávaný s bohatou výbavou  Mikroskop je díky vylepšené optice s několikanásobnou antireflexní povrchovou úpravou a širokému rozsahu zvětšení  40x - 1280x vhodný nejen pro školní výuku na základních a středních školách ale i pro laboratorní práce. Kovové provedení zajistí  požadovanou stabilitu i delší životnost při častém používání. Skleněná optika podává ostrý a nezkreslený obraz. Díky vysoké světelné propustnosti je výsledný obraz ostrý a vysoce detailní.

Velké zvětšení a kvalitní osvětlení

Mikroskop je vybaven 3 objektivy (4x/10x/40x) v otočné revolverové hlavě umožňující společně s okuláry (10x/16x) a Barlow nástavcem  (2x) zvětšení 40x - 1280x. Průhledné nebo průsvitné vzorky (tenké řezy či nátěry) lze prosvítit spodním LED diodou, pro netransparentní (tenké) objekty, jako jsou minerály či půda, je využito horní LED osvětlení. Osvětlení je vybaveno regulací intenzity jasu. Pro zvýšeni kontrastu pozorovaných objektů je mikroskop vybavený barevnými filtry. Obrovskou výhodou mikroskopu Student  je možnost provozu na tužkové baterie (3xAA1,5 V) nebo pomocí AC adaptéru z el. sítě. 

Bohatá výbava

Mikroskop je dodáván s bohatou výbavou. Výbava obsahuje vše, co je potřeba k provádění zajímavých pokusů s mikroskopem. V balení najdete hotové preparáty, sklíčka a výbavu pro výrobu vlastních preparátů, lahvičky na vzorky atd. Součástí je také plastový obal,  který chrání mikroskop před prachem. Součásti není kufr, mikroskop je uložen do polystyrénu.

Křížový stolek a dvoustupňové (mikro a makro) ostření

Požadovanou pozici pozorovaného objektu zajistí křížový stolek, který naleznete běžně u mikroskopů vyšší třídy. Křížový stolek zajistí komfortní práci s pozorovanými objekty, umožní jejich plynulý pohyb. Pozorovaný objekt  se tak "neztratí" mimo zorné pole. S mikroskopem Student tak využíváte výhody práce s laboratorními mikroskopy, jejichž součástí křížové stolky běžně jsou. Pružinový držák viditelný na videu k produktu není obsažen v balení, je nahrazen kvalitnějším křížovým stolkem.

Mikroskop má také v této cenové kategorii nadstandardní dvoustupňové ostření. Hrubý a  jemný posuv umožňuje větší komfort pozorování a preciznější zaostření. Hrubý posuv slouží k rychlému pohybu stolku s preparátem, jemný pak pro doostření obrazu.

PC okulár

Součástí dodávky je USB PC okulár s rozlišením 640x480 pixel. PC okulár umožňuje sledování pozorovaného objektu na monitoru PC (vhodné při skupinovém výkladu). K mikroskopu lze doobjednat FULL HD okulár s rozlišením 1920x1080 pixel (standardně dodávaný okulár bohužel nelze vyjmout z dodávky). S pomocí PC okuláru můžete obrázky nebo videa pozorovaného objektu ukládat do PC pro další zpracování nebo sdílení přes internet. Nové objevy můžete snadno sdílet s vložením na Facebook, Instagram nebo jiné sociální sítě. PC okulár je kompatibilní s operačními systémy Windows: XP/Vista/Win7/Win 8/Win10, vkládá se do okulárové objímky místo standardního okuláru po vyjmutí Barlow nástavce.

Náš tip: Máme pro vás také výhodný set tohoto mikroskopu a 25 preparátů Botanika. Prohlédněte si set Student III + preparáty Botanika.

Školní mikroskop Student III 40-1280x na videu (CD již není třeba a není obsahem balení, na videu starší typ PC okuláru, nyní nový viz foto):

Jako odměnu za nákup obdržíte e-mailem Průvodce preparováním a mikroskopické experimenty (pdf). Naučíte se s dětmi připravit vlastní mikroskopické preparáty nebo se dozvíte se, jak probudíte k životu vajíčka garnátů.

Technické parametry:

 • Zvětšení: 40x-1280x
 • Zvětšení achromatických objektivů: 4x/10x/40x
 • Zvětšení okuláru (WF): 10x/16x
 • Průměr okuláru: 19,5 mm
 • USB PC okulár rozlišení 640x480 pixel
 • Barlow nástavec:2x zvětšení, (je vsazen do okulárové objímky)
 • Osvětlení: spodní LED  a horní LED (230V), regulovatelné
 • Provoz na baterie 3xAA 1,5V (baterie nejsou v balení) nebo přes dodávaný AC adaptér z el. sítě
 • kovové tělo tubusu
 • skleněná optika
 • křížový stolek
 • ostření mikro a makro posuvem  (rozdíl od mikroskopu Student I, který má pouze jednostupňový posuv)
 • rozměry 170x110x290 mm
 • hmotnost 1,2 kg

 

Naše hodnocení: Oblíbené mikroskopy řady Student jsou používány po řadu let ve stovkách školních zařízení s maximální spokojeností učitelů i žákůJejich spolehlivost prověřili již tisíce uživatelů, máme velké množství kladných referencí bez reklamací. Pozáruční servis ani v náročném školním provozu není prakticky třeba. Mikroskopy jsou neustále inovovány, dochází k vylepšování optiky, technických parametrů a rozšiřování výbavy. Pokud hledáte kvalitní kovový mikroskop s vynikající optikou, precizním dílenským zpracováním a bohatým příslušenstvím, který vydrží řadu let, je mikroskop Student dobrou volbou.

Obsah balení:

 • prosvětlovací mikroskop
 • barevné filtry
 • USB PC okulár
 • USB kabel
 • podložní sklíčka
 • 5ks sklíček s připravenými preparáty
 • 2x  (WF): 10x/16x
 • 1 ks Barlow nástavec s dvounásobným zvětšením (je vsazen do okulárové objímky)
 • AC adaptér
 • 4x lahvička se vzorky (Gum média nejsou v dodávce obsaženy, ampulka je prázdná)
 • inkubátor
 • mikrořezák pro přípravu vzorků
 • pinzeta
 • plastový kryt na přikrytí mikrosopu
 • uloženo pouze v polystyrénu (rozdíl od mikroskopu Student I, který je v kufru)
 • k mikroskopu Student III bohužel nelze doobjednat žádný kufr (mikroskop je širší)
 • CD není obsahem balení, není třeba. (více informaci v návodu)
 • Návod je zasílán společně s fakturou a Průvodcem preparováním e-mailem.

 

Pozor: Součástí balení je sklo, ostré a malé předměty, proto není přístroj vhodný pro předškolní děti. Dovozce Niedbalowka.

 
29. 10. 2023
Jsem moc spokojená. děkuji za ochotu a radu ohledně nákupu. Pokud budu ještě něco z vašeho sortimentu kupovat, tak jedině u vás.
kvalitní mikroskop, přesně splnil očekávání
 
10. 7. 2023
Hledali jsme na internetu vhodné mikroskopy do školy a mikroskop Student III splnil vše co jsme potřebovali. Křížový stolek, osvětlení a hlavně přenos do PC. S nákupem jsme zatím spokojeni.
výbava a parametry
dobrá cena
zpracování mikroskopu
ochota majitele
 
6. 6. 2022
Přístroj má vše jak je uvedeno na Vašich stránkách, dobrý kup.
duální zaostřování
 
18. 10. 2021
Rychlost a výběr zboží.Mikroskop Student III jsme už znali ze školy, takže vše OK:
 
17. 6. 2021
Se zboží jsem nadmíru spokojen. Hlavně mikro a makro posuv se hodí.
 
31. 3. 2021
Přístroj splňuje vše, co jsem očekávali.
 
3. 2. 2020
Hodnocení vypracovali převážně žáci, kteří mikroskop uvedli do provozu a mají s nim tedy větší zkušenosti než učitel a jsou z něho nadšení:-). Používáme Student III, pracuji s ním žáci na 2. stupni 6.-8. třída. Výhody: přesné ostření, kovové provedení, křížový stolek, pc okulár, osvětlení, barevné filtry, jednoduché připojení pc okuláru, předem připravené vzorky. Nevýhody: bez statického hadříku. Žáci ovládají obsluhu mikroskopu 10/10 (lépe než učitelé). Mikroskop jsme vybrali dle velmi pozitivních hodnocení od učitelů a dle ceny, přístroj je vhodný pro školní výuku a doporučili bychom ho ostatním školám.
bez statického hadříku
přesné ostření
kovové provedení
křížový stolek
pc okulár
osvětlení
barevné filtry,
jednoduché připojení pc okuláru
ředem připravené vzorky
 
21. 1. 2020
S mikroskopy Student III pracuje učitel a v rámci badatelského klubu vždy skupinka žáků. Jsem s mikroskopem velmi spokojená. Velmi se mi líbí Pc okulár i full HD kamera. Žáci práci s ním zvládají dobře. Mikroskop jsme vybrali na doporučení. Určitě bych ho doporučila i dalším školám.
 
17. 1. 2020
Mikroskop používají žáci od primy do oktávy tj. 11-18 let. Jsme spokojeni, nevýhody nevidím, zatím. Obsluha mikroskopu v pohodě.
 
1. 10. 2019
Mikroskop mohu doporučit pro základní školu. Důležíté je připojení k PC, křížový stolek a horní a spodní osvětlení. Super je dvoustupňové ostření, to se využívá.
výbava
technické vlastnosti
provoz na elektriku i baterky
 
3. 11. 2018
Velmi kladně hodnotím možnost připojení na PC, mikro a makro ostření. Celkově dobrá kvalita.
Cena za přístroj je příznivá
 
3. 5. 2018
Mikroskop chválím.
Ne
Dvojité osvětlení, posun prac. stolku
Mikro zaostřování
 
1. 11. 2017
Mikroskop používáme ve škole, koupila jsem jej domů dceři. Vše problěhlo v pořádku.
Škoda, že nemá kufr
Mikro a makro ostření
Křížový stolek
LED osvětlení
Baterie i el. napájení ze sítě.
 
28. 7. 2017
Mikro a makro ostření opravdu super. Jsem rád za doporučení USB FULL HD kamery. děkuji.
 
1. 9. 2016
Mikroskop Student III za akční cenu se mi jeví jako dobrá koupě s ohledem cena/výkon pro školáka. Se zbožím jsme spokojeni, naprosto vyhovuje svému účelu.
Zaostřovací šroub jde trochu ztuha, zato však bez vůle. Za nedostatek považuji, že nelze k mikroskopu dokoupit kufřík.
Má důležité ovládací prvky usnadňující pozorování, tj. jemný posun zaostření, křížový posun preparátu, spodní i vrchní LED osvětlení, připojení k počítači. Dobré provedení a design.
 
27. 3. 2015
Mikroskop Student III jsme zakoupili jsme jej pro potřeby včelařského kroužku a jsme spokojeni.
Dobrá optika
Rychlé dodání i dohoda
 
30. 10. 2014
Student III splnil naše očekvání. Zvolili jsme ho pro možnost dvoustupňového ostření. Trošku chybí nějaká brašna či kufřík.
absence kufříku
dvoustupňové ostření
 
10. 1. 2014
Nemáme výhrad k dodávce, vše OK.
 
25. 3. 2013
Mikroskop Student III je lehký, snadno ovladatelný s bohatým příslušenstvím. Doporučili bychom jej ostatním. ZŠ Jablonné nad Orlicí
zatím nevíme, učíme se s ním
lehký
snadno ovladatelný
příslušenství
 
23. 2. 2013
Mohu napsat kladné doporučení k nákupu mikroskopů Student, značky Saggittarius Optical od firmy Ing. Radka Mrni. Mikroskopy jsme si vybrali ze široké nabídky na trhu, přičemž jsme porovnávali parametry cena - vybavení mikroskopu. Důležitá byla možnost připojení mikroskopu k počítači a zobrazení sledovaných preparátů na monitorech(případně tabulích). Práce s mikroskopy je jednoduchá, žáky baví a zvládli ji poměrně rychle, nejčastěji s nimi pracují žáci 4. a 5. ročníku. Připravené preparáty jsou zřetelné, také další vybavení vyhovuje žákům základních škol. Mikroskop zaujal i středoškolské učitele, kteří navštívili naši školu. Jednoznačně je jejich přívětivá cena podpořena kvalitou výrobku ZŠ a MŠ Boleradice
Možnost připojení na PC
Poměr cena a kvalita
NÁŠ TIP

Hvězdářský dětský dalekohled zrcadlový NT 76/700

 • Dalekohledakčí cena
 • zvětšení až 350x
 • hvězdy i pozemní cíle
 • výborný poměr cena/užitek
 • pevný kufr
 • dárek k dalekohledu
 • Astro průvodce

Bresser Solarix hvězdářský teleskop

 • Dalekohledvýborný poměr cena/výbava
 • kvalitní optika
 • snadné použití
 • držák na mobil
 • sluneční filtr

Dalekohled Action 7x50

 • Dalekohled999 Kč
 • antireflex skleněná optika
 • 2 dárky nůž a zapalovač
 • provedení 10x50

Mikroskop a teleskop - báječný dárek pro děti

 • akční cena
 • Hvězdářský dalekohled a mikroskopvýhodný set teleskop + mikroskop
 • kovové tělo a skleněná optika
 • LED osvětlení mikroskopu
 • pevný kufr
 • 2 dárky Hlavolam a tužka
 • Mikroskopické experimenty
 • Astro průvodce

Školní mikroskop 40-1280x

 • 4699 Kč vč. DPH
 • zvětšení 40-1280x
 • připojení na PCškolní mikroskop
 • křížový stolek
 • horní a spodní LED
 • napájení ze sítě i baterie
 • bohatá výbava, kufr
 • produktové video

Steiner NightHunter 8x56

 • BEZKONKURENČNÍ CENA
 • špičkový myslivecký dalkohled
 • kvalita bez kompromisůmyslivecký dalekohled
 • excelentní optika
 • zorné pole 135 m
 • jeden z nejlepších na našem e-shopu
 • 2 dárky Nůž + Zapalovač

Astro teleskop Pollux 150/1400 (EQ3)

 • DalekohledBEZKONKURENČNÍ CENA
 • zvětšení až 1050x
 • EQ 3 montáž
 • držák smartphone
 • hvězdy i Slunce
 • perfektní mechanické zpracování
 • odolný, robustní
 • pro dospělé hvězdáře
 • dárek Kapesní dalekohled

Dětský mikroskop v kufru

 • Kovový dětský mikroskop1659 Kč
 • vyrobeno z kovu a skla
 • zvětšení 100-900x
 • LED osvětlení
 • kufr a bohatá výbava
 • 2 dárky Hlavolam a Flexi tužka
 • Průvodce preparováním

 

PROČ NAKUPOVAT U NÁS
 • Specializovaný obchod
 • Poštovné od 109 Kč
 • 3853 výdejních míst
 • Reklamace bez problémů
 • Nabídka 55 výrobců
 • Parametrické filtrování
ANKETA

Jaké dalekohledy vybíráte?

Celkem hlasů: 2863531
5000 3853
Produkt
Počet kusů
Cena s DPHKošík je zatím prázdný