Bezpečnostní informace
Přístroj je určen k měření koncentrace plynu ve vzduchu. Pokud měříte plyn o vysoké hustotě, mohlo by dojít k poškození přístroje. Přístroj nepoužívejte ani neskladujte v korozivním prostředí. Přístroj ukládejte na suchém, chladném místě. Přístroj nevystavujte nárazům, trvalým vibracím ani extrémně vysokým či nízkým teplotám. Z žádného důvodu se nepokoušejte přístroj rozebírat. Pro kalibraci, opravy a čištění jakéhokoli druhu se obracejte na své místní specializované servisní středisko. Přístroj chraňte před prudkými nárazy a nadměrným mechanickým namáháním. Pro toto zařízení používejte pouze příslušenství a náhradní díly, které splňují technické specifikace. K čištění vždy používejte pouze doporučené čisticí utěrky a nástroje. Nepoužívejte tekutiny na bázi etanolu nebo acetonu. Nikdy se nepokoušejte provozovat poškozené zařízení nebo zařízení s poškozenými elektrickými díly! Pokud dojde k požití části zařízení nebo baterie, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
Nebezpečí udušení!
V případě jakéhokoli nesprávného použití tohoto přístroje hrozí nebezpečí udušení, zejména u dětí. Skladujte mimo dosah dětí. Dodržujte prosím tyto bezpečnostní pokyny:
- Udržujte obalový materiál, jako jsou plastové sáčky a gumičky, mimo dosah dětí, protože tyto materiály představují nebezpečí udušení!
- Tento výrobek obsahuje malé části, které by děti mohly spolknout. Hrozí nebezpečí udušení!
Nebezpečí úrazu elektrickým proudem požáru/výbuchu
Toto zařízení obsahuje elektronické součásti, které fungují prostřednictvím zdroje napájení. Používejte pouze dodaný napájecí zdroj nebo doporučené baterie. Zařízení ani baterie nezkratujte a nevhazujte je do ohně! Nadměrné teplo nebo nesprávná manipulace by mohly vyvolat zkrat, požár nebo výbuch.
Nebezpečí popálení chemikáliemi
- Dbejte na správné vložení baterií. Prázdné nebo poškozené baterie by mohly při kontaktu s pokožkou způsobit popáleniny. V případě potřeby si na ochranu nasaďte vhodné rukavice.
- Vytékající kyselina z baterie může vést k chemickým popáleninám. Zabraňte kontaktu kyseliny z baterie s kůží, očima a sliznicemi. V případě kontaktu okamžitě opláchněte zasažené místo velkým množstvím vody a vyhledejte lékařskou pomoc.
- Používejte pouze doporučené baterie. Slabé nebo vybité baterie vždy vyměňte za novou kompletní sadu baterií s plnou kapacitou. Nepoužívejte baterie různých značek nebo s různou kapacitou. Pokud se přístroj nebude delší dobu používat nebo pokud jsou baterie vybité, vyjměte je z přístroje!
- Nikdy nenabíjejte běžné, nenabíjecí baterie. Mohlo by dojít k explozi během procesu nabíjení.
- Nabíjecí baterie se smí nabíjet pouze pod dohledem dospělé osoby.
- Vývody nesmí být zkratovány.
Riziko poškození majetku!
V případě nesprávného použití tohoto přístroje a/nebo jeho příslušenství hrozí nebezpečí poškození majetku
- Chraňte zařízení před silnými nárazy!
- Nevystavujte součásti delší dobu přímému slunečnímu záření.
- Nevystavujte zařízení vyšším teplotám a chraňte jej před vodou a vysokou vlhkostí a prachem.
Obalové materiály zlikvidujte správně podle jejich typu, například z papíru nebo lepenky.
Další informace o správné likvidaci získáte od místní služby pro likvidaci odpadů nebo od úřadu pro ochranu životního prostředí.
Nevyhazujte elektrické zařízení společně s domovním odpadem!
V souladu s evropskou směrnicí 2002/96/ES o odpadních elektrických a elektronických zařízeních (OEEZ) a její implementací v souladu s vnitrostátními právními předpisy musí být elektrická zařízení, která dosáhla konce své životnosti, shromažďována odděleně a odevzdána do ekologicky kompatibilního recyklačního zařízení.
Věnujte prosím pozornost tomu, abyste použité elektrické zařízení zlikvidovali v souladu se zákonem - na místním sběrném místě nebo na maloobchodním trhu.
Vybité baterie a poškozené dobíjecí baterie je nutné odevzdat na speciálních sběrných místech baterií. Informace o likvidaci zařízení nebo baterií získáte u místního likvidátora nebo na místním úřadě. V souladu s předpisy týkajícími se baterií a akumulátorů je jejich likvidace v běžném domovním odpadu výslovně zakázána. Věnujte prosím pozornost tomu, abyste použité baterie likvidovali v souladu se zákonem - na místním sběrném místě nebo na maloobchodním trhu.
Baterie, které obsahují toxiny, jsou označeny značkou a chemickým symbolem.
„Cd“ = kadmium, ‚Hg‘ = rtuť, ‚Pb‘ = olovo.