Teleskop Levenhuk Strike 900 PRO

Levenhuk Strike 900 PRO je základní model série Strike PRO.

7 847  bez DPH
9 495  s DPH
Kusů:
 • Dostupnost: Nedostupný
 • Kód zboží:66667
 • Výrobce/Zn.:Levenhuk
 • Záruka:24 měsíců

Levenhuk Strike 900 PRO je hvězdářský dalekohled z oblíbené modelové řady Strike PRO. Díky vysoce kvalitní achromatické čočce Vám nabídne jasný a ostrý obraz s minimální chromatickou aberací. Tento teleskop můžete jednoduše využít také na cestách a to nejen díky brašně, která je součástí balení, ale především díky jeho nízké váze a kompaktnímu provedení. Levenhuk Strike 900 PRO je vybaven čočkou objektivu o průměru 90 mm, která Vám umožní pozorovat hvězdy až do hvězdné vzdálenosti 11,8. Můžete jej tedy použít k pozorování planet i zkoumání objektů hlubokého vesmíru.

Tento hvězdářský teleskop je vhodný především pro zkušenější astronomy, kteří ocení také jeho německou paralaktickou montáž EQ2, na které je tubus usazen. Tato montáž je doplněna také ovládacími prvky pro jemné nastavení, před pozorováním ji tedy sice musíte nastavit, ale její výhody oproti azimutální montáži oceníte především při pozorování pohybujících se objektů. Je vybavena speciálními kruhy pro nastavení teleskopu směrem ke zkoumanému objektu na základě jeho nebeských souřadnic. Pouhým pootočením regulátoru jemného nastavení můžete navíc kompenzovat zemskou rotaci. Součástí balení je samozřejmě také nastavitelný stativ s praktickou přihrádkou pro umístění příslušenství a k teleskopu není problém instalovat paralaktický systém pohonu řízený počítačem.

Teleskopy modelové řady Levenhuk Strike PRO se staly velmi oblíbenými mezi především mezi pokročilými a zkušenějšími astronomy, kteří dokáží naplno využít jejich špičkové vybavení. Mezi to  patří především vysoce kvalitní optika s antireflexní vrstvou, která dokáže zachytit a maximálně využít dostatek světla, a vždy tak zaručí jasný a ostrý obraz zkoumaných objektů. Okuláry z této sady jsou navíc vyráběny dle nejpřísnějších standardů a výrazně tak rozšiřují možnosti teleskopu. Nespornou výhodou je také T-závit na okulárovém výtahu, který Vám po dokoupení speciálního adaptéru umožní k teleskopu připoji fotoaparát a zachytit tak působivé pohledy z Vašich pozorování.

Modelová řada Levenhuk Strike PRO je populární také díky svému bohatému příslušenství. Tyto teleskopy jsou běžně dodávány se standardní sadou příslušenství, ve které najdete celou řadu užitečných doplňků, díky kterým bude objevování vesmíru ještě zajímavější. V této sadě z  Dalekohledy-Puskohledy.cz najdete nejen tištěné publikace s množstvím informací a poznatků, kompas a software planetária, ale také 2x Barlowovu čočku, okulár konstrukce Plössl 6,3 mm, sadu filtrů i lunární a sluneční filtry a praktickou brašnu, díky které si budete moci vzít teleskop do přírody i na dovolenou. Samotný teleskop Vám navíc dodáme v originální pestrobarevné krabici, skvěle se tedy hodí jako hodnotný dárek pro všechny nadšené vesmírné badatele.

Exkluzivní příslušenství hvězdářského dalekohledu v dodávce od Dalekohledy-puskohledy.cz.

1. Příručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?"

Konečně jste si pořídili svůj první hvězdářský teleskop, těšíte se na své první astronomické krůčky a první pozorování nebeských útvarů, ale nevíte kde začít? Pak je právě Vám určena tato referenční příručka, která Vám ukáže základy astronomie a bude Vás provázet při prvních objevech na hvězdné obloze. Autorem knihy je uznávaný odborník na astronomii A. A. Šimbalev, který ke knize nezapomněl připojit ani mapy hvězdné oblohy se souřadnicemi těch nejzajímavějších astronomických objektů, a díky srozumitelným komentářům Vám také pomůže správně nastavit a nasměrovat Váš teleskop. Orientace na hvězdné obloze pro Vás bude po chvíli opravdu hračka a to také díky tomu, že barevná vyobrazení souhvězdí a planet jsou znázorněna naprosto stejným způsobem, jak je můžete pozorovat ve svém hvězdářském dalekohledu.

2. Stelárium

Rádi byste spatřili své oblíbené hvězdné objekty ve stejné kvalitě jako při jejich pozorování středně velkým nebo dokonce velkým hvězdářským dalekohledem? Trojrozměrné planetárium Stellarium Vám přináší jedinečnou příležitost pozorovat více než 600 000 hvězd, Měsíc a planety sluneční soustavy nebo Mléčnou dráhu. Toto jedinečné planetárium vytváří v reálném čase oblohu, na které můžete sledovat neméně realistické západy a východy Slunce, panoramatické krajiny, mlhoviny nebo pohyby a zatmění komet. Skvěle tedy poslouží nejen k nekonečnému pozorování astronomických jevů, ale také jako pomůcka k jejich pochopení.

3. Plakáty "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava"

Pro všechny astronomy a vášnivé pozorovatele hvězdné oblohy přinášíme sérii plakátů s vesmírnou tématikou. Plakáty jsou natištěny na kvalitní potažený lesklý papír o velikosti A1 (84 x 60 cm) a každý plakát obsahuje užitečné informace o zobrazeném vesmírném objektu. Plakáty se skvěle hodí také jako originální pomůcka ke vzdělání Vás či Vašich dětí.  Plakát Měsíc nejenže zobrazuje Měsíc v celé své kráse, ale také Vám odpoví na celou řadu otázek. Dozvíte se například, proč jsou na Měsíci tmavé skvrny nebo zjistíte všechny charakteristiky Měsíce či zajímavé dějiny jeho  průzkumu.  Plakát Slunce a jiné hvězdy Vám ukáže, že ačkoliv Slunce osvětluje a zahřívá nejen naši planetu, ale také několik dalších, nejedná se o žádného vesmírného obra. Ve vesmíru totiž můžeme najít celou řadu stonásobně i tisícinásobně větších hvězd, než je právě Slunce. Z plakátu se dozvíte také nejdůležitější charakteristiky jednotlivých hvězd i zajímavé poznatky o jejich původu či složení. Plakát Sluneční soustava je třetí a poslední ze série plakátů. Kromě jejího krásného vyobrazení se opět můžete dozvědět mnoho užitečných informací o jednotlivých planetách od jejich hmotnosti až po stáří každé z nich.

4. Planisféra – otočná mapa hvězdné oblohy

Tato planisféra je malá sférická mapa hvězdné oblohy, která Vám pomůže jednoduše a rychle zjistit, jaké vesmírné objekty je možno v daném čase a místě pozorovat. Podle několika parametrů – zeměpisné šířky Vaší polohy, data a času pozorování – můžete také s pomocí planisféry lehce stanovit polohu nejjasnějších objektů na obloze či souhvězdí.

Použití planisféry navíc zvládne opravdu každý! Stačí, když nastavíte datum na pohyblivém kruhu na časový údaj na mapě a ihned se Vám zobrazí aktuální a přesné uspořádání hvězdné oblohy. Celý povrch planisféry je chráněn dvojitým plastovým potahem, který ji chrání před poškozením a zajišťuje tak její dlouhou životnost.

5. Kompas

Kompas Vám může přijít vhod nejen při horských túrách, ale také při astronomickém pozorování nebeských objektů. Jeho užitečnost naplno oceníte při pozorování hvězd na dovolené, ve volné přírodě nebo na zahradě či balkónu. Klasický malý kompas si můžete vzít všude s sebou a stane se tak velmi spolehlivým pomocníkem při pozorování noční oblohy a hledání hvězd i dalších objektů.

Pokud se chcete rychle a jednoduše zorientovat na noční obloze stačí, když na severu najdete celoročně jasně zářící Polárku, na kterou pak nastavíte tubus teleskopu. Vedle Polárky pak můžete pozorovat Velký Vůz či Malý Vůz, který jistě dobře znáte již od dětství.

6. Okulár konstrukce Plössl 6,3 mm. Tento praktický okulár zajišťuje vysoké hodnoty zvětšení, které vám umožňují studovat měsíc a planety sluneční soustavy. Všechny optické prvky jsou vyrobeny ze skla s kvalitní antireflexní ochranou a nabízejí velmi jasný a ostrý obraz.

7. Barlowova čočka 2х. Barlowova čočka dokáže zdvojnásobit ohniskovou vzdálenost teleskopu, takže vlastně zdvojnásobí i zvětšení vašich okulárů. Díky tomu můžete povrch Měsíce a planet studovat v ještě větším rozlišení. Barlowova čočka se musí umístit před okulár a nesnižuje výslednou kvalitu pozorovaného obrazu.

8. Sada filtrů. Tyto čtyři filtry lze použít k pozorování planet. Zvýrazňují charakteristické rysy pozorovaných objektů, díky čemuž můžete spatřit ještě více detailů na povrchu planet. Pro lepší ochranu jsou filtry uloženy v plastovém obalu.

9. Lunární filtr. Tento filtr při pozorování redukuje ostré světlo měsíčního povrchu. Nesnižuje kvalitu výsledného obrazu ani nemění přirozené barvy Měsíce, ale zvýrazňuje jednotlivé detaily měsíčních kráterů a pohoří.

10.Sluneční filtr. Tento filtr je vyroben ze speciální fólie Astrosolar (Baader Planetarium), která pohlcuje záření Slunce a umožňuje pohodlné pozorování nejbližší hvězdy bez snížení kvality výsledného obrazu. V žádném případě byste neměli Slunce pozorovat bez solárního filtru, neboť hrozí nebezpečí trvalého poškození zraku.

11. Brašna na teleskop Levenhuk Zongo. Tato brašna je vyrobena z odolného nepromokavého materiálu a polstrovaná podšívka chrání teleskop před nárazy. Brašna je dále opatřena popruhy, zipy po celé délce a oddělenými ukládacími prostory pro montáž a příslušenství

Balení obsahuje:

 • hlavní tubus teleskopu Strike PRO na německé paralaktické montáži
 • hliník stativ
 • okuláry: SUPER 10 mm, SUPER 25 mm
 • přídavný okulár konstrukce Plössl 6,3 mm
 • barlowova čočka 2x.
 • sada filtrů.
 • lunární filtr.
 • sluneční filtr.
 • hledáček 6x30
 • příručka uživatele "Máte svůj teleskop! Co s ním dělat dál?" popisující 280 nejatraktivnějších objektů na noční obloze
 • sada plakátů "Měsíc", "Slunce a jiné hvězdy", "Sluneční soustava"
 • planisféra - otočná mapa hvězdné oblohy
 • stellarium CD - 3D virtuální planetárium pro komfortní orientaci uprostřed hvězdné noci
 • kompas
 • brašna na teleskop Levenhuk Zongo 80
 • návod k použití a záruční list

 

Technické parametry:

 • Optická konstrukce achromatický refraktor
 • Průměr objektivu (apertura) 90mm
 • Ohnisková vzdálenost 900 mm
 • Světelnost f/10
 • Maximální zvětšení 180x
 • Limitní hvězdná velikost 11,8
 • Rozlišení 1.5''
 • Vnitřní průměr okulárů 1.25'' (31,75mm)
 • Okuláry SUPER 10mm (90) SUPER 25mm (36x)
 • Hledáček 6x30
 • Montáž německé paralaktické EQ2
 • Stativ hliník
 • Výška stativu nastavitelná, 710-1250 mm
NÁŠ TIP

Hvězdářský teleskop Classic 60/900 EQ

 • Dalekohled4999 Kč vč. DHP
 • zvětšení 45-338x
 • EQ montáž
 • držák smartphone
 • hvězdy i pozemní cíle

Vodotěsné dalekohledy Corvette

 • Dalekohled7x50 - 3098 Kč
 • 10x50 - 3497 Kč
 • vyšší třída optického skla - BaK4
 • FMC antireflexní vrstvy.
 • výborná světelnost
 • dárky Nůž + Zapalovač

Bresser Solarix hvězdářský teleskop

 • Dalekohled3959 Kč vč. DHP
 • kvalitní optika
 • snadné použití
 • držák na mobil
 • sluneční filtr

Dalekohled Action 7x50

 • Dalekohled1250 Kč vč. DHP
 • antireflex skleněná optika
 • 2 dárky nůž a zapalovač

Mikroskop a teleskop dárek pro děti

 • 2388 Kč včetně DPH
 • Hvězdářský dalekohled a mikroskopvýhodný set teleskop + mikroskop
 • možnost focení mobilem
 • 2 dárky pro děti

Školní mikroskop 40-1280x

 • 4349 Kč vč. DPH
 • zvětšení 40-1280x
 • připojení na PCškolní mikroskop
 • křížový stolek
 • horní a spodní LED
 • napájení ze sítě
 • bohatá výbava
 • mikro a makro posuv
 • produktové video

Steiner NightHunter 8x56

 • BEZKONKURENČNÍ CENA
 • špičkový myslivecký dalkohled
 • kvalita bez kompromisůmyslivecký dalekohled
 • excelentní optika
 • zorné pole 135 m
 • jeden z nejlepších na našem e-shopu
 • dárky Nůž + Zapalovač

Astro teleskop Spica 130/1000

 • Dalekohled8689 Kč vč. DHP
 • zvětšení až 750x
 • EQ 3 montáž
 • držák smartphone
 • hvězdy i Slunce
 • perfektní mechanické zpracování
 • odolný, robustní
 • pro dospělé hvězdáře
 • dárek monokulár
PROČ NAKUPOVAT U NÁS
 • Specializovaný obchod
 • Poštovné od 109 Kč
 • 3853 výdejních míst
 • Reklamace bez problémů
 • Nabídka 55 výrobců
 • Parametrické filtrování
ANKETA

Jaké dalekohledy vybíráte?

Celkem hlasů: 2780744
5000 3853
Produkt
Počet kusů
Cena s DPHKošík je zatím prázdný