Kovový okulárový výtah s hřebenovým systémem zaručuje přesné a pohodlné ostření bez nežádoucí vůle a možnost aretace.

  • Cena vč. DPH:9 880 Kč
  • Cena bez DPH:8 233 Kč
  • Dostupnost: Skladem
  • Záruka:24 měsíců
  • Výrobce:Bresser
  • Kód zboží:9905329
  • TISK DOTAZ K PRODUKTU

Dalekohled Messier AR-90/900 (EXOS1)

Hvězdářské dalekohledy Messier kvalitativně završují nabídku teleskopů německého výrobce BRESSER optik. Jedná se o amatérské přístroje vhodné nejen pro náročnější amatéry nýbrž i pro úplné začátečníky v oblasti pozorování noční oblohy. Společným jmenovatelem všech dalekohledů Messier je nejen výtečná obrazová kvalita, ale i skutečně pevná a robustní rovníková montáž společně s ocelovým trubkovým stativem. Spojením takových atributů vznikla celá série výtečných přístrojů v širokém cenovém rozpětí, díky čemuž dokáží uspokojit celou škálu zákazníků. Nabídku lze rozdělit do dvou částí: čočkových (refraktorů) a zrcadlových (reflektorů) typu Newton.
  • Achromatický refraktor vhodný na pozorování planet sluneční soustavy, povrchu měsíce, ale rovněž jasnějších hvězdokup a mlhovin
  • Dvojčlenný objektiv s průměrem 90mm a ohniskovou vzdáleností 900mm
  • Teleskop se svou světelností f/10 lze použít k fotografování jasnějších objektů
  • Objektiv s průměrem 90mm pojme až o 65% více světla než 70mm objektivy
  • Kvalitní celokovová montáž EQ MON-1 s jemnými převody a možností připojení motoru pro snadné pozorování "pohybujících" se objektů
  • Stabilní, výškově stavitelný stativ z ocelových trubek
  • Kovový okulárový výtah s hřebenovým systémem zaručuje přesné a pohodlné ostření bez nežádoucí vůle a možnost aretace
  • Dalekohled dodáván s okuláre typu Plössl: PL-26mm (zvětšení 35x),
  • Součástí balení je rovněž achromatický Barlow 2x pro zdvojnásobení zvětšení
  • Pohodlné vyhledání objektů umožňuje hledáček 6x30 s širokým zorným polem
  • Dalekohled je rovněž dodáván s astro-softwarem s mapou noční oblohy a s malou kapesní svítilnou s červeným osvitem
  • K teleskopu je možné doobjednat celou řadu volitelného příslušenství

 

Technické parametry:

  • Typ: čočkový
  • Ohnisková vzdálenost: 900mm
  • Průměr objektivu: 90mm
  • Světelnost: f/10
  • Max. využitelné zvětšení: 180x
  • Montáž: rovníková MON-1
  • Hledáček: 6x30
  • Okuláry v sadě: PL-25mm; 15mm; 10mm
  • Stativ: chromovaný ocelový
  • Hmotnost: 12,3kg
  • Dodáván včetně: astrosoftware

 

Messier modely R80 a R90 jsou vybaveny celokovovou rovníkovou montáží "MON1", která navzdory relativně nízké ceně nabídne vysokou pevnost a odolnost vůči chvění způsobeném ovládáním teleskopu. Montáž je ovládána dvěma průžnýmy hřídely jejichž ovládání je zcela intuitivní a přesné. Posuvy jsou velmi jemné - nalezení a přesné sledování objektu je tak velmi jednoduché. K montáži lze připojit motor pro automatický posuv, díky kterému je používání dalekohledu výrazně usnadněné - po nalezení objektu a správném nastavení montáže zvolíte rychlost na ovladači motoru, který následně "pootáčí" celým přístrojem čímž kompenzuje otáčení země kolem osy. Pozorovaný objekt tak zůstává v zorném poli a vy se již nemusíte starat o další nastavování (v závislosti na přesnosti nastavení montáže). Motor nalezne využití zejména při fotografování prostřednictvím dalekohledu (pri delších expozicích) a při současném pozorování více uživately.
Ostatní refraktory větších průměrů jsou vybaveny montáží "MON2", která nabídne ještě větší tuhost a možnost připojení dvou motorů pro posuv dalekohledu současně. Portfólio refraktorů je dále zastoupeno modely R102, R127S, R127L a R152S (číselné označení je odvozeno od průměrů objektivu každého modelu).
Zrcadlové (reflektory) jsou zastoupeny modely N130 a N150. Menší z těchto dvou disponuje průměrem hlavního zrcadla 130mm a je vybaven montáží "MON1". Větší má hl. zrcadlo o průměru 150mm a je postaven na montáži "MON2". Oba zrcadlové modely nabízejí vyvážený poměr kvality, výkonu a ceny.
Dalekohledy lze dále dovybavit např. elektronickým okulárem či LPI/DSI kamerou s jejichž pomocí dosáhnete dobrých fotografických výsledků zejména v kombinaci s motory, které jsou nezbytné zvláště pro focení delšími expozicemi.
Všechny teleskopy Messier lze bezpochyby doporučit každému zájemci o hodnotný a skutečně kvalitní výrobek, který dokáže uspokojit nejen náruživé pozorovatele z řad amatérů.
 
Obsahem balení všech Messierů je příslušenství v podobě optického hledáčku 6x30 (pouze u R90 a N-130) či 8x50 s vysokou světelností a světelnou osnovou, sady kvalitních okularů typu Plössl, ocelový stativ s nastavitelnou výškou, převratný hranol (u refraktorů).

Doporučujeme vám e-shopy:  GPS navigace, alkoholtester, zahradní jezírka.


KONTAKT
NÁŠ TIP

Yukon MPR přehrávač/nahrávač

  • 3998 Kč  včetně DPH
  • Video vstup/výstup (video in/out)
  • Převod klasického AV signálu do digitální podoby
  • Vestavěná TFT 2,0 " obrazovka, rozměry 67x55x16mm
ANKETA

Jaké zboží u nás hledáte?

Celkem hlasů: 168
ON-LINE NÁVŠTĚVNÍCI

Na Dalekohledy-puškohledy.cz
právě 42 návštěvníků vybírá zboží.

VÝROBCI